معرفی قطعات

ست مکانیک دستگاه لیزر

ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری

ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری  Laser device and optical resonators، موضوعی است که قصدداریم در این مقاله به آن بپردازیم. اما بهتر است قبل از پرداختن به موضوع ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری به تنهای موضوع انواع لیزر های صنعتی  را بررسی کنیم تا در مقالات بعدی دید بهتری به موضوع ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری  داشته باشیم.

تشدید کننده های نوری

از آنجایی که در گسیل القایی فوتون های خروجی دارای فاز و حالت قطبی یکسانی با فوتون های ورودی هستند ،به فوتون های ورودی افزوده شده و باعث تقویت آنها میگردد،بنابراین تقویت نور میتواند توسط گسیل القایی تابش صورت گیرد . تقویت نور لیزر در یک محفظه ی تشدید کننده صورت میگیرد که شامل مجموعه ای از آینه های کاملا هم راستا با بازتاب کنندگی بالا در دو طرف محفظه و عمود بر محور آن میباشد. ماده فعال لیزری بین آینه ها قرار میگیرد و معمولا یکی از آینه ها دارای قابلیت باز تابندگی نزدیک ۱۰۰در صد است،در حالی که این آینه دیگر به میزان کمی قابلیت عبور نور را از خود داشته تا اجازه دهند نور لیزر ایجاد شده،خارج گردد. طرح واره ی مراحل تقویت سازی در تشدید کننده با اینه های تخت در دوطرف و ماده فعال لیزر در بین آینه هارا نشان میدهد.هنگامی که لیزر قطع است،) ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری ( تمام ماده فعال لیزری موجود در محفظه نوری در حالت غیر بر انگیخته است.بر انگیختگی اتم ها و ایجاد جمعیت معکوس به وسیله ی دمش اپتیکی حاصل میگردد.و به دنبال آن گسیل القایی حاصل می گردد. شدت تابش برانگیخته شده افزایش یافته و به طرف آینه ها حرکت میکنند . تقویت بیشتر با بازتابش فوتون ها در ماده فعال میانی صورت میگیرد فوتون ها مسیر طولانی از یک محل به محل دیگر در سرتاسر ماده فعال برانگیخته شده پیموده و در نهایت پرتو لیزر با شدت بالایی از آینه هاخارج میگردد.در بحث های قبلی اینه های تخت موازی (صفحات موازی ) تقویت گسیل القایی را بر عهده داشتند.با این وجود شکل های مختلف دیگری نیز از آینه تخت دارند.محفظه ی محدود شده به وسیله ی دو آینه را کاواک مورد ملاحظه قرار بگیرد. حجم مد به بخشی از محیط لیزر برانگیخته شده میگویند که با نور نوسان کننده در کاواک بر همکنش دارد.

امیدواریم مقاله ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری مورد پسند شما کاربر گرامی واقع شده باشد. در نظر داشته باشید که مقاله ست مکانیک دستگاه لیزر و تشدید کننده های نوری  ممکن است با مکانیک دستگاه لیزر ، تعمیر دستگاه لیزر ، قطعات دستگاه لیزر در جستجوگرهای مختلف برای شما یافت شود.

جهت خرید انواع قطعات دستگاه لیزر در هر ساعتی می توانید با شماره ی همراه 09142283507و09149186250 مدیر فروش ( آقای حسن زاده ) تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *