معرفی قطعات

پاور دستگاه لیزر و گسیل القایی

پاور دستگاه لیزر و گسیل القایی

پاور دستگاه  لیزر وگسیل القایی Laser power and induction output power، موضوعی است که قصدداریم در این مقاله به آن بپردازیم. اما بهتر است قبل از پرداختن به موضوع  پاور دستگاه  لیزر وگسیل القایی به تنهای موضوع گسیل القایی   را بررسی کنیم تا درمقالات بعدی دید بهتری به موضوعپاور دستگاه  لیزر وگسیل القایی  داشته باشیم.

 

گسیل القایی و جمعیت معکوس

جمعیت معکوس یک شرایط لازم برای گسیل القایی است که بدون ایجاد آن به جای گسیل القایی ،جذب خالص تابش را خواهیم داشت . برای یک ماده در تعادل گرمایی ، توزیع الکترون ها در مدار های مختلف انرژی به وسیلع ی قانون (توزیع بولتزمن) بیان میگردد.بر طبق این قانون در شرایط تعادلی مدار های با انرژی بالاتر دارای جمعیت کمتری بوده جمعیت الکترون ها در مدار ها ی با انرژی بالا تر به صورت نمایی نسبت به انرژی کاهش میابد . جمعیت معکوس ، یک توزیع غیر تعادلی الکترون ها است، به طوری که مدار های با انرژی بالاتر نسبت به مدار های با انرژی پایین تر،دارای الکترون های بیشتری هستند .

فرایند ایجاد جمعیت معکوس

فرایند ایجاد جمعیت معکوس به وسیله ی تهییج الکترون ها به مدار های پر انرژی تر تحت عنوان (دمش ) به کار میرود . برای درک بهتر ، جمعیت معکوس برای سامانه های دارای دو تراز انرژی توضیح داده شد. البته در عمل رسیدن به جمعیت معکوس در این سامانه ها غیر ممکن است و بیشترین در این لیزرهای دارای ۳یا ۴ تراز انرژی ،جمعیت معکوس رخ میدهد . برای یک سامانه دارای ۳تراز انرژی الکترون ها به وسیله ی جذب پرتو تابیده شده از یک منبع دمش، ابتدا از سطوح انرژی e0به سوی e2 دمیده میشود . طول عمر الکترون ها در تراز ها ی انرژی بالا تر e2بسیار کوتاه است و الکترون ها از تراز e2به سرعت و بدون هیچ گونه تابشی به تراز انرژی شبه پایدارe1میروند. به این ترتیب جمعیت معکوس خالص بین تراز های e1وe2به دست می اید و انتشار بعدی سبب تابش لیزر میشود. ساز و کار های مشابهی منجر به جمعیت معکوس بین تراز های e2وe1در سامانه های دارای ۴ تراز انرژی میشود.

امیدواریم مقاله پاور دستگاه لیزر و گسیل القایی  مورد پسند شما کاربر گرامی واقع شده باشد. در نظر داشته باشید که مقاله پاور دستگاه لیزر و گسیل القایی   ممکن است با کلماتهای ولتاژ لیزر,تعمیر های ولتاژ لیزر,های ولتاژ دستگاه لیزر,قیمت های ولتاژ لیزر,ترانس های ولتاژ لیزر,فروش های ولتاژ لیزر,پاور دستگاه لیزر,قیمت پاور دستگاه لیزر,تعمیر پاور دستگاه لیزر,ترانس پاور دستگاه لیزر,تست پاور دستگاه لیزر, در جستجوگرهای مختلف برای شما یافت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *