معرفی قطعات

تیوب دستگاه لیزر و ذوب و تبخیر

تیوب دستگاه لیزر و ذوب و تبخیر

تیوب لیزر و ذوب و تبخیر     Laser tubes and melting and evaporating machine ، موضوعی است که قصدداریم در این مقاله به آن بپردازیم. اما بهتر است قبل از پرداختن به موضوع تیوب لیزر و ذوب و تبخیر  به تنهایی موضوع انواع لیزر های صنعتی  را بررسی کنیم تا د رمقالات بعدی دید بهتری به موضوع ذوب و تبخیر   داشته باشیم.)

ذوب و تبخیر

همانطور که میدانید با افزایش چگالی انرژی و زمان پالس ، عمق ذوب ماده تا بینهایت افزایش پیدا نمیکند ؛ زیرا هنگامی که دمای سطح ماده به نقطه ی جوش رسید، عمق ذوب به بیشینه مقدار خود رسیده و تبخیر ماده آغاز میگردد . افزایش بیشتر چگالی انرژی یا زمان پالس باعث تبخیر بیشتر ماده از سطح بدون افزایش بیشتر چگالی انرژی و زمان پالس تا پیش از رسیدن سطح ماده به نقطه ذوب باعث افزایش دمای ماده و توزیع حرارت درآن میگردد.

تشکیل پلاسما

هنگامی که لیزر با شدتی بالا به ماده تابیده شود ، تبخیر سطحی قابل توجهی صورت میگیرد . زمانی که تبخیر آغاز میگردد . بخار بسیار یونیده همان پلاسما است. ایجاد پلاسما میتواند تاثیر مهمی روی برهم کنش پرتو لیزربا ماده داشته باشد ؛ به طوری که در ناحیه پلاسما شدت پرتو ورودی تغییر میکند. . عموما پلاسما نزدیک سطح تبخیر شده ماده تشکیل میگردد . این محدودبودن پلاسمای ساکن نزدیک سطح تبخیر شده، عموما به عنوان جفت شدگی پلاسما بیان میگردد. جفت شدگی پلاسما نقش مهمی در انتقال انرژی به فاز متراکم ایجاد میکند . انتقال انرژی ممکن است منجر به هدایت حرارتی ، تابش پلاسمای حرارتی طول موج کوتاه یا میعان بخار و بازگشت آن به سطح ماده گردد . جفت شدگی پلاسما ویژه در شرایطی مهم است که تابش لیزر به اندازه کافی توسط ماده جذب نمیگردد .

چنین شرایطی در طی پرتو دهی مواد با بازتابش بالا با پرتو لیزر فروسرخ وجود دارد . جفت شدگی پلاسما باعث افزایش قابل توجهی در ضریب جذب تابش لیزر به وسیله مواد میگردد. هنگامی که چگالی انرژی لیزر به صورت قابل توجهی افزایش میابد . برهمکنش دینامیکی پلاسما با پرتو لیزر باعث انبساط سریع و دور شدن پلاسما از سطح تبخیر شده می گردد. در نهایت پلاسما از سطح جداشده و انرژی را به فاز متراکم ساکن انتقال میدهد .

در این صورت بیشتر تابش لیزر به وسیله پلاسما جذب میگردد. در نهایت پلاسما از سطح جدا شده و انرژی را به فاز متراکم ساکن انتقال میدهد . در این صورت بیشتر تابش لیزر به وسیله ی پلاسما جذب میگردد . این شرایط به عنوان حفاظ پلاسما بیان میگردد ؛ یعنی جداشدن پلاسمای ساکن و برهم کنش تابش لیزر با ماده توسط پلاسما ). تیوب لیزر و ذوب و تبخیر  (

امیدواریم مقاله تیوب لیزر و ذوب و تبخیر مورد پسند شما کاربر گرامی واقع شده باشد. در نظر داشته باشید که مقاله تیوب لیزر و ذوب و تبخیر ممکن است با کلمات تیوب دستگاه لیزر,قیمت تیوب دستگاه لیزر,شارژ تیوب دستگاه لیزر,تیوب دستگاه برش لیزر,تیوب دستگاه برش لیزری,فروش تیوب دستگاه لیزر,تنظیم تیوپ دستگاه لیزر,خرید تیوب دستگاه لیزر,تیوب فلزی دستگاه لیزر,تیوب لیزر چیست,تیوب لیزر فلزی,تیوب لیزر ۱۰۰ وات,تیوب لیزر برش,تیوب لیزر co2,تیوب لیزر efr,تیوب لیزر reci,تیوب لیزر,تیوب لیزر قیمت,تیوب لیزر ۴۰ وات, در جستجوگرهای مختلف برای شما یافت شود.

جهت خرید انواع قطعات دستگاه لیزر در هر ساعتی می توانید با شماره ی همراه 09142283507و09149186250مدیر فروش ( آقای حسن زاده) تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *