معرفی قطعات

آینه لیزر و هم راستایی

آینه لیزر و هم راستایی

آینه لیزر و هم راستایی  Laser mirror and alignment، موضوعی است که قصدداریم در این مقاله به آن بپردازیم. اما بهتر است قبل از پرداختن به موضوع آینه لیزر و هم راستایی  به تنهای موضوع هم راستایی  را بررسی کنیم تا درمقالات بعدی دید بهتری به موضوع آینه لیزر و هم راستایی   داشته باشیم).  آینه لیزر و هم راستایی(

هم راستایی

هم راستایی پرتو لیزر به طبیعت جهت دار بودن پرتو مربوط میگردد . به پرتو های با جهت مندی بالا ، پرتو های هم راستا گفته میشود ،که میتوانند روی سطح بسیار کوچک ،حتی از فواصل دور متمرکز گردند. از این رو انرژی میتواند بدون اتلاف زیادی در شدت پرتو ، به طور موثری رو ی سطحی کوچک جمع شوند.میزان هم راستایی باید به طور مستقیم به زوایای واگرایی خیلی کم متمایز میگردند. زوایای واگرایی اغلب لیزر ها (به جز لیزر های نیمه رسانا)در بازه ی ۰٫۲تا۱۰میلی رادیان است. میتوان هم راستایی پرتوی لیزر را با استفاده از تجهیزات نوری اضافی مثل تلسکوپ معکوس (وسعت دهنده )بهبود بخشید ).  آینه لیزر و هم راستایی(

وسعت دهنده

وسعت دهنده در واقع نوعی تلسکوپ است که از دو عدسی چشمی و سی ای به ترتیب با فواصل کانونی F1وf2 ساخته شده است . یکی از دو ویژگی مهم این وسعت دهنده ،کاهش زاویه واگرایی پرتو است . زاویه واگرایی پرتو بانسبت f1/f2کاهش خواهد یافت . واگرایی پرتو با قطر پرتو نسبت عکس دارد . هنگامی که قطر پرتو زیاد باشد ، واگرایی آن کم شده و پرتو پس از طی مسافت طولانی تری پخش خواهد شد.
همانطور که گفته شد هم راستایی در فراوری مواد بسیار مهم می باشد.مثالی از این موضوع محاسبه دمای تولید شده با استفاده از قانون (استفان – بولتزمن) است .یک جسم سیاه ، انرژی الکترومغناطیسی را بر حسب تابعی از دما منتشر میکند.
اگر به هر ماده ای این پرتو ی تابنده شود،به دمای ۳۶۰۰۰کلوین نخواهد رسید.هیچ جامدی در این درجه حرارت وجود ندارد. در واقع میتوان این موضوع را به طور بیان کرد که ، در یک جسم سیاه با اندازه مشابه با پرتوی متمرکز باید به دمای ۳۶۰۰۰کلوین برسیم .تا در تعادل با انرژی دریافتی باشد اما در تمام موارد واقعی ، انتقال حرارت وجود خواهد داشت ، به طوری که به طور قابل توجهی دمای مواد را به کمتر از این مقدار تعادل فرضی کاهش خواهد داد.

امیدواریم مقاله آینه لیزر و هم راستایی  مورد پسند شما کاربر گرامی واقع شده باشد. در نظر داشته باشید که مقاله آینه لیزر و هم راستایی  ممکن است با کلمات آینه دستگاه لیزر,تنظیم آینه دستگاه لیزر,قیمت آینه دستگاه لیزر,آینه دستگاه برش لیزر,پایه آینه دستگاه لیزر,انواع آینه دستگاه لیزر,روش تنظیم آینه دستگاه لیزر,فیلم تنظیم آینه دستگاه لیزر,تنظیم آینه دستگاه برش لیزر,آموزش تصویری تنظیم آینه دستگاه لیزر در جستجوگرهای مختلف برای شما یافت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *